Zobacz cały wątek

-Zwiększa siłę i masę mięśni
-Poprawia wytrzymałość
-Zwiększa pompę mięśniową
-Zwiększa twardość mięśni i ich unaczynienie

NOZ I.V. to kompleksowy suplement podnoszący produkcje tlenku azotu. Jest oparty między innymi o alfa-ketoglutarat argininy. Arginina zwiększa produkcję tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu więcej krwi dopływa do komórek mięśniowych, a wraz z nią więcej tlenu i składników odżywczych. Dzięki temu znacznie poprawia się transport aminokwasów i węglowodanów do mięśni, które zostaną wykorzystane do budowy masy mięśniowej. Jedną z głównych zalet suplementów zawierających duże ilości argininy jest zwiększenie pompy mięśniowej. NOZ I.V. to suplement, który nie tylko pomoże Ci zwiększyć siłę i masę mięśniową, ale znacząco przedłuży czas trwania pompy mięśniowej po treningu. Co więcej, umożliwia skuteczniejsze spalanie składników odżywczych, co zwiększy wytrzymałość i przedłuży czas trwania wysiłku fizycznego.
Data: Pią Paź 17, 2008 15:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Suplementy,Odżywki
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 403

 

Zobacz cały wątek

Cytat:

Osoba pod wie co to glutation i napisze skąd wie.A ja nie wiem. - Wytłumacz, proszę.

Za tym enigmatycznym słówkiem kryje sie coś wartego zainteresowania. Jest to bardzo silny antyoksydant- niektórzy twierdza, że najważniejszy. Jest w każdej komórce, a przynajmniej powinien być . Antyoksydanty eliminuja z komórek wolne rodniki. Przeciwdziałanie degeneracji komórek, to sprawa zasadnicza. Np serwatka podnosi poziom glutationu we krwi. M.in. w specyfikach ,które poprawiaja funkconowanie narządu wzroku (Nutrof) jest glutation
Data: 05.12.2006 14:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 20026
Wyświetleń 970827

Zobacz cały wątek

Cytat: ... Ja mam teraz spore klopoty ze zdrowiem. Zaczelo sie od bolu stawow. Trwalo to kilka tygodni. Potem zaczelo wygladac jak grypa. .....

Sprawdz czy to przypadkiem nie jest borelioza!!! Wielu lekarzy jej nie rozpoznaje!
Objawy są bardzo podobne, do tych ktore opisujesz, a leczenie niestety bywa długotrwałe. Lekarze często przeoczają chorobe. Przypomnij sobie czy nie ukąsił Cie ostatnio kleszcz, czy miałas jakies zaczerwienione miejsce na skórze itp. (chociaz takie ukszenie czesto przechodzi niezauwazone), a analiza krwi także często nie wykazuje żadnych objawow choroby.
Nie radziłbym tego lekceważyc, ani stosowac sie do mocno egzotycznych rad Kiary. To moze byc naprawde poważna sprawa.
W przypadku boreliozy często dopiero analiza płynu rdzeniowo-mózgowego wykazuje obecnośc patogenów, które w przeciwieństwie do wielu "zwykłych" chorób maskują sie mocno wewnątrz komórek ciała. Leczenie antybiotykami także często zawodzi.
Data: Pon Cze 02, 2008 12:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Trollowisko
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 7889

Zobacz cały wątek

Niestety mam dla Ciebe smutną wiadomośc. Krew pobrana w stacji krwiodawstwa nie wiruje. Leży w półlitrowym worku, który jest "kolebany", aby nie wystąpił naturalny opad, a wciąż oznacza życie.

Ja mam 0 Rh minus - dobra, "uniwersalna" krew. Już nieraz moja bezduszna dusza ratowała komuś życie. Nawet nie wiem komu. Można tę krew zamrozić w ciekłym azocie, albo w helu. Jeśli zrobi się to umiejętnie, tak aby nie popękały ściany komórek krwi, to po odmrożeniu będzie ona wciąż żyła. Ale to nie oznacza, że będzie żył organizm, w którą tę krew wpompujemy. Kiedy umrze mózg żadna krew już mu nie pomoże.

W koncepcji duszy ukrytej we krwi wystarczyłoby nieboszczykowi podać krew sceptnicka, aby ożył. Nie ożyje. Szkoda mojej krwi, piotrze.
Data: Nie Paź 05, 2008 10:20 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Judaizm
Odpowiedzi: 95
Wyświetleń 4164

Zobacz cały wątek

najważniejsze, to zrobić wszystkie odpowiednie badania i zacząć staranka. jak coś będzie nie tak, to dla uregulowania cykli może lekarz przepisze duphaston. wydzielina jest praktycznie zawsze. niepokojące są upławy z domieszką krwi, o szarawym kolorze i nieprzyjemnym zapachu, z białymi grudkami, zielonkawe o ostrym zapachu. mogą sugerować infekcję, którą należy wyleczyć. jeżeli masz dobrego ginekologa, to na pewno wszystko będzie ok nie ma co się martwić na zapas. jeżeli zdecydujecie się już na dziecko, to polecam zakup kwasu foliowego i probiotyku lacibios femina. pierwszy ma ogromne znaczenie, gdyż bierze udział w wytwarzaniu krwi, kwasów nukleinowych i wewnątrzkomórkowych substancji koniecznych do prawidłowego podziału komórek rosnącego płodu a szczególnie ma wpływ na układ nerwowy płodu. a probiotyk w celu zapobiegania infekcjom intymnym, które bardzo często towarzyszą ciąży. pozdrawiam
Data: Sro Kwi 02, 2008 12:34
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ginekologia
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1827

Zobacz cały wątek

Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to na forum był już poruszony ten temat i jest odpowiedź na taki problem więc spokojnie proszę jeszcze troszkę zaczekać, aż pani dokumenty dotrą do odpowiedniego ośrodka.

Co do drugiej sprawy to w tej chwili częściej stosowaną metodą jest PBSC czyli pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej. Użależnione jest to stanem zdrowia chorego, rodzajem choroby na jaką on choruje, a także Pani stanem zdrowia określonym w badaniach wstępnych wykonywanych w czasie procedury doboru dawcy przed przeszczepem.
Data: Pią 09 Maj, 08 13:40
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Jak zostać dawcą?
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 586

Zobacz cały wątek

Mnie ginekolog proponował pobranie krwi pępowinowej ale się nie zdecydowałam bo:
1- nie ma tak w zasadzie udokumentowanych badań na temat ich wykorzystania
2- jesli nawet teraz się je stosuje to tylko w przypadku białaczek- a w reklamach jest pisane że z tych komórek można wyhodowac każdy narząd. Owszem- można...tylko na razie medycyna nie umie tego zrobić. I podejrzewam że nawet jeśli za X lat do tego dojdą to wtedy np wyhodowanie z tych komórek wątroby, płuca czy czegokolwiek będzie tak drogie że i tak nikogo na tą procedure stac nie będzie
3- te komórki są pobierane od niedawna-i w zasadzie nie wiadomo co się dzieje z nimi po długim przechowywaniu- czy zachowają swoje właściwości czy nie
4- ginekolodzy bardz to reklamują bo...dostają od banków komórek macierzystych bardzo duże prowizje
Tak więc chociaz mnie na to stać- nie zdecydowaliśmy się z mężem na pobranie krwi pępowinowej
Data: Sob Sty 17, 2009 16:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wszystko o ciąży
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 925

Zobacz cały wątek

Ela, o dawstwo trudno bo jest wiele czynników, które muszą się zgadzać począwszy od grupy krwi po jakieś sprawy geetyczne itp.Poza tym, to chyba nie jest dla nikogo zaskoczenie,że raczej dawstwo komórek jajowych się często nie zdarza.Po prostu spermę jest prosto uzyskać a komórki jajowe to wyczyn wielki bo nie ma dawczyń.
A moje jajeczka to też dla mnie zaskoczenie wielkie,że jak to już nie ma.Przecież ich się ma tak wiele przy narodzinach,że cięzko uwierzyć,że się wyczerpały.

beatrice, dzieki za słowa wsparcia
Na razie będziemy na okres czekać i się zobaczy, trzeba będzie zbadać FSH i wtedy się okaże co dalej.Pewnie dopiero w lutym coś ruszy.Tylko ja myślałam,że na Swięta to już pod serduszkiem będę dziobka małego miała
Data: Czw Gru 11, 2008 17:24
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 438
Wyświetleń 9016

Zobacz cały wątek

Cytat: no ale osocze to część krwi. żeby pobrać osocze trzeba pobrać krew bo samego pobrać nie da rady...

Cytat: Oprócz pobierania krwi pełnej można pobierać osocze lub tylko poszczególne rodzaje komórek krwi; płytki, krwinki białe. Do przeprowadzenia tego typu zabiegów wykorzystuje się specjalne urządzenia zwane separatorami osoczowymi i separatorami komórkowymi. Pobranie osocza przy użyciu separatora osoczowego polega na rozdzieleniu pobranej wstępnie krwi pełnej na część komórkową i osoczową. Część komórkowa zwracana jest do żyły dawcy. Zwykle pobiera się ok. 600 ml osocza podczas zabiegu. W związku z tym, że ponad 90% osocza składa się z wody, na zakończenie zabiegu wyrównawczo przetacza się dawcy roztwór soli fizjologicznej. Specyfika zabiegu wpływa na jego czas, który wynosi zwykle ok. 30 min.


Data: 2008-12-06, 16:45
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Off-topic
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 3145

Zobacz cały wątek

Bruford i grizzly, co sądzicie o badaniach nad wodą morska, bo okazuje się, że po rozcieńczeniu zawiera takie same ilości minerałów i elementy śladowe jak plazma krwi. Stosowano ten roztwór w badaniach na zwierzętach z wielkim powodzeniem. Może coś się dowiem, interesuje mnie to. Co wszyscy sądzicie o zubożałym uranie w atmosferze, doszły mnie pogłoski, że może być przyczyną nowotworu trzustki, może ktoś coś słyszał, używany jest w wojskowości, przedostał się niestety do atmosfery. Co słyszeliście o zależności między nowotworami, a elektroskażeniami, wini się również za to choroby umysłowe. Używamy komórek, sprzęt, elektronika itp, jeżeli chodzi o Chipy umieszczone w psach, to zdychają, nowotwór wręcz otacza to urządzenie w bardzo szybkim tempie , ludzie też mają wszczepione Chipy, pod skórę. Szesnastocyfrowy kod umożliwia łączenie się z pacjentem przez internet.
Data: Wto Maj 27, 2008 7:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Diety pozostałe
Odpowiedzi: 96
Wyświetleń 8865

Zobacz cały wątek

ale argument ten jest niestety fałszywy, o czym nieraz Ci mówiłem
po pierwsze, Ty na pewno nie wiesz, czy korzystasz z ketonów czy nie, bo te paski pokazują li tylko to, czy wydalasz je z moczem
natomiast tego, że masz spore stężenie ketonów we krwi na pewno nie badałeś; chodziłeś do specjalistycznego laboratorium?
po drugie - organizm nie musi produkować węgli z białka, gdy ma ich pod dostatkiem i starcza ich dla komórek bez mitochondriów
nigdy Ci nie mówiłem, że te komórki mogą pracować na ketonach - nie mogą; natomiast reszta może i tak pracuje, jeśli węgli nie damy zbyt dużo
zapotrzebowanie na glukozę do 50-100 g wg Harpera; być może jest mniejsze, bo coraz nowsze badania zmniejszają ten próg (jak np. u Stryera)
Data: Wto Lis 25, 2008 9:24 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Odchudzanie
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 1864

Zobacz cały wątek

owszem, ale równiez istnieją inne pierwotniaki, które żyją wwenątrz komórek krwi. Albo tez sa takie które udają komórki krwi. Np takie zjawisko jak limfocyty atypowe to medycyna do tej pory nei wie co to jest. Ostatnio laboranci zajmujący się problemami pasozytniczymi określili iż to jedynie jedno ze stadiów rzęsistka
Suma sumarum lekarze tylko widzą wirusy i bakterie.Wysyłają ludzi na badania krwi. Wyniki wychodza super. A człowiek jest zmęczony, nie ma siły itp. I wysyłają człowieka do psychiatrów...
a to wlasnie efekt między innymi pasożytów w tym gryzbów itp.

Toksoplazmoze się leczy. Czas leczenia od stopnia zaawansowania od 2 tygodni do 1, 5 roku i tylko wylacznie za pomoca naturalnych produktow.
Data: 20:18, 13 Cze '08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Człowiek i medycyna
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1241

Zobacz cały wątek

Witam

DZIADKU . Myślę że za mocno przejechałeś się po móżdżku . Ale każdy ma prawo wyboruWitamina B12 (Kobalamina) ma udział w tworzeniu czerwonych komórek krwi, materiału genetycznego (synteza DNA i RNA), a także ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Witamina B12 w dużych ilościach znajduje się w następujących produktach: wątroba wołowa, wątroba wieprzowa, nerki wołowe, nerki wieprzowe, śledź, makrela, łosoś, pstrąg, mózg wieprzowy, ozór wołowy, flądra, dorsz, mózg cielęcy, wołowina, baranina, cielęcina, żółtko jaja kurzego .

Serdecznie pozdrawiam

Największą tragedią będzie jak zaczniemy zajadać lu.....ie mózgi ale myślę że to nam jeszcze nie grozi . Podobnie jest z BSE przecież karmimy zwierzęta odpadami poubojowymi
z tego samego gatunku które są w składzie paszy .
Data: Sob Wrz 22, 2007 6:50 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Podstawy technologii
Odpowiedzi: 32
Wyświetleń 8878

Zobacz cały wątek

Cytat: Od około roku za każdym razem gdy jestem w RCKiK lekarz nie pozwala mi oddać krwi, twierdząc że mam za mało WBC, leukocytów i granulocytów (leukopenia, granulopenia). Byłem u hematologa, stwierdził, że wyniki jak na dawcę krwi mam dobre, a rozbieżności wynikają z róznego sprzętu na którym robi się badania. Może ktoś zna sposoby lub lekarstwa jakieś, które zwiększyłyby u mnie produkcję komórek, których ilości mam poniżej normy. Bardzo zależy mi na dalszym oddawaniu krwi, a ostatnio mnie odsyłają.Może spróbuj iść do innego RCKiK - zobaczysz co powie inny lekarz
W takich sprawach to musi się lekarz wypowiedzieć
Data: 2008-08-01, 10:59
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Krew
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 820

Zobacz cały wątek

Do 2 maja 2008 r. czekano na uwagi dotyczące projektu. Na 17 "instytucji" uwagi lub jakieś propozycje zgłosiło 8.
Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków, które świadczeniobiorca posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” może stosować w związku z oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek albo narządów.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

Minister Finansów

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Wrocław

Okręgowa Izba Lekarska

Naczelna Izba Aptekarska

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej

Rządowe Centrum Legislacji

Pozdrawiam!
Data: 2008-05-30, 20:26
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Krew
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 4285
Przyznam szczerze, że gdybym miała na dzień dzisiejszy podjąć decyzję o wzięciu udziału w tego typu testach - to pomimo tego że mój "zwierzaczek" specjalnie nie daje mi w kość - to jednak wzięłabym w nich udział.
Co prawda do tej pory (minęło dopiero pół roku mojej przygody z TRU) mój lekarz nie zaproponował mi czegoś takiego - ale myślę że jest to tylko kwestia czasu. Póki co mam za sobą testy psychologiczne (lekarze próbują udowodnić że toczniowcy "powstają" w wyniku wystąpienia tragicznych przeżyć - ze śmiercią kliniczną włącznie i że wczesna diagnoza predyspozycji genetycznych oraz odpowiedni cykl szkoleń, w tym z asertywności, może doprowadzić do zmniejszenia ryzyka uaktywnienia się choroby) i zgodę na wykorzytsanie próbek mojej krwi do dalszych badań - więc kto wie co będzie dalej....

Jedno wiem na pewno - testy leków są potrzebne - bo nawet jeśli okaże się że dany lek nie zdał egzaminu - to może chociaż komuś da nadzieję i pozwoli przetrwać choćby jeden kolejny dzień - i to jest w tym wszystkim najcenniejsze.

Co do nowych leków - a właściwie terapii, to ostatnio - jeden z moich znajomych - co istotne lekarz (jeden z nielicznych którzy wiedzą że mam TRU) powiedział mi że w USA jest testowana (na 2 czy 3 ochonikach) nowatorska metoda walki z chorobami immunologicznymi na poziomie genetycznym - a konkretnie na poziomie komórek macierzystych. Byłoby super gdyby im się udało - trzymam mocno kciuki

Zobacz cały wątek

Cytat: Spośród 50-60 mln komórek połowa wchodzi w skład krwi. Bez niej nie działalby żaden z organów. Krew odgrywa główną rolę przy zaopatrywaniu organizmu w tlen (dzięki płucom), z drugiej zaś strony odprowadza produkty zbędne, m.in. dwutlenek węgla powstający podczas przemiany materii. Krew to również zdolność obronna organizmu - białe krwinki nieustannie wędrują do krwioobiegu i w kazdej chwili mogą wyruszyć do walki z agresorem. Co godzinę szpik kostny produkuje 10 mld nowych krwinek, tyle samo krwinek znika w śledzionie i wątrobie. Przecietna czerwona krwinka żyje około 130 dni i w tym czasie pokonuje w żylach i aortach ok. 500km.
W jednej kropli krwi znajduje się 250 mln czerwonych i ponad 300 tys. białych krwinek. Dorosły mężczyzna ma 4-6l krwi, kobieta - 4-5l. Każdego dnia cała krew przeplywa przez serce około tysiąca razy.
W różnych okolicznosciach (rany, oddawanie krwi) mozemy bez poważnego uszczerbku dla organizmu utracić ok. 15% całkowitej objętości krwi. Przy większym ubytku nasze serce zaczyna pracować szybciej, a nasz puls staje się przspieszony. Mogą pojawić się dreszcze.
Przy utracie krwi ok. 40% spada ciśnienie. Jest krwi zbyt mało, by wypełnić komorę serca. Dochodzi do częstoskurczu - tachykardii oraz możliwe jest migotanie komór serca -fibrylacja.za miesięcznikiem 21.wiek
Data: 2008-07-17, 08:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Krew
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 943

Zobacz cały wątek

Cytat: a. Obniżenie białych krwinek - LEUKOPENIE - jeśli niedobór dotyczy proporcjonalnie wszystkich typów komórek układu białokrwinkowego, to bywa, że ludzie nie odczuwają żadnych wyraźnych dolegliwości i do czasu przypadkowego badania morfologii krwi nie wiedzą, że są chorzy na leukopenię. Charakterystyczna dla tej choroby jest znacznie zmniejszona odporność szczególnie przeciw wszelkim infekcjom i procesom zapalnym, zakażeniom wirusowym i podatność na reakcje alergiczno-immunologiczne.

Przykłady chorób z grupy leukopenii:

- granulocytopenia - jest to stan znacznego zmniejszenia liczby granulocytów we krwi. Powoduje on poważne zagrożenie dla organizmu ze względu na wzrost podatności na powszechnie zagrażające w codziennym życiu zakażenia bakteryjne. Choroba ta nie wymaga leczenia, a tylko uważnego trybu życia i świadomej profilaktyki. Zaniedbania mogą prowadzić do rozwoju agranulocytozy.

- agranulocytoza - choroba bardzo groźna - jej istotą jest właściwie całkowity niedobór granulocytów obojetnochłonnych we krwi obwodowej na skutek zaniku zdolności do ich wytwarzania przez szpik kostny lub w wyniku ich rozpadu bezpośrednio po wytworzeniu, albo już w procesie dojrzewania.. Następstwem jest brak jakiejkolwiek odporności komórkowej, ogromna podatność na wszelkie zakażenia, a w razie ich powstania do bardzo szybkiego rozprzestrzeniania. Chory wymaga natychmiastowej hospitalizacji, bardzo intensywnego leczenia i pielęgnowania.** Dodano: 2008-07-21, 22:05 **
Zanieś wyniki badań do RCKiKu. Zobacz co lekarz z centrum powie.
Data: 2008-07-21, 21:02
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Krew
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 1156

Zobacz cały wątek

Cytat: Układowe choroby tkanki łącznej (CTD – Connective Tissue Diseases) charakteryzuje przewlekły proces zapalny o podłożu autoimmunologicznym. Zapalenie zapoczątkowane zostaje przez nieznany(e) czynnik(i) w obrębie komórek i ich produktów wchodzących w skład tkanki łącznej. Proces zapalny obejmuje tkankę łączną całego organizmu i ma charakter przewlekle postępujący. Efektem tego jest zajęcie wielu narządów i układów.

W przebiegu CTD stwierdza się różnego rodzaju zaburzenia odpowiedzi immunologicznej, zarówno typu komórkowego, jak i humoralnego. Ich przejawem jest między innymi obecność autoprzeciwciał w surowicy krwi i innych płynach ustrojowych. Do chwili obecnej wyodrębniono ponad 100 autoantygenów w przebiegu chorób reumatycznych. Antygenem tego rodzaju może być każda ze składowych błony komórkowej, cytoplazmy czy jądra komórkowego.

Udział autoprzeciwciał w patogenezie poszczególnych jednostek chorobowych nie został do końca poznany. W praktyce klinicznej najczęściej wykorzystuje się obecność czynnika reumatoidalnego i przeciwciał przeciwjądrowych. Służą one do ustalenia rozpoznania oraz różnicowania poszczególnych chorób reumatycznych.(...)

Data: Pią Maj 30, 2008 9:13 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Porady i Doświadczenia
Odpowiedzi: 274
Wyświetleń 86379

Zobacz cały wątek

Ryszard, nawet nie wiesz jak bardzo ci współczuję. Wiem co znaczy mieć głosy, moje były całkowicie nie do odróżnienia od głosów osób które jakoś znałam - jeżeli to były właśnie te bo słyszałam także nieznajome. Tu żadne słowa tego nie oddadzą.
Wiesz mnie dziwi, że córkę wypisano ze szpitala pomimo tego, że jest ciągle we władaniu omamów. Moim zdaniem powinna przebywać dotąd, aż zostanie dobrany lek, który da skuteczną odpowiedź terapeutyczną, w tym wypadku na podstawową sprawę czyli omamy głosowe. Skutkam ubocznymi bym się w tym stadium nie przejmowała bo po wytłumieniu głosów można by przejść na łagodnieszy lek, albo zmniejszyć dawkę. Mówię to z własnego doświadczenia, bo ja na przykład klnę na lekarkę ze szpitala że mi zaserwowała koński neuroleptyk trilafon najpierw w zastrzykach, potem w tabletkach, po którym mogłam tylko chodzić w to i z powrotem po korytarzu, a o jego skutkach ubocznych to mogłabym pół strony napisać.
Ale na te głosy pomógł rewelacyjnie i tak naprawdę to pewnie jestem niesprawiedliwa tak lekarkę oceniając.
Napisz coś o przebiegu pobytu twojej córki w szpitalu, dlaczego tak pochopnie ją wypisano i co lekarze mówili o jej stanie.
Wierzę, że klozapol jej pomoże tylko z tego co wiem trzeba kontrolować krew, bo jest agresywny wobec komórek krwi, ale to pewnie wiesz. Trzymaj się
Data: 2005-06-09, 09:55
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Pokonać chorobę
Odpowiedzi: 273
Wyświetleń 2305

Zobacz cały wątek

Cytat: Wstęp
Zespół Sweeta (ang. Sweet syndrome – SS), czyli ostra gorączkowa dermatoza neutrofilowa, został opisany po raz pierwszy w 1964 r. przez Roberta Sweeta. Schorzenie charakteryzuje się rumieniowo-obrzękowo-naciekowymi ogniskami z gromadzeniem neutrofilów w górnej części skóry właściwej, często towarzyszą mu gorączka i zwiększona liczba neutrofilów we krwi obwodowej (nie występują u osób z neutropenią) [1]. Do mniej typowych postaci skórnych zalicza się zmiany pęcherzowe, krostkowe, ograniczony obrzęk lub wykwity przypominające ropnie [1]. Może dojść do zmian pozaskórnych, m.in. objawów ocznych, stawowych, zajęcia błon śluzowych jamy ustnej i narządów wewnętrznych [1, 2]. Zależnie od podłoża chorobowego SS klasyfikowany jest jako idiopatyczny, związany ze stanami zapalnymi (infekcje, choroby autoimmunologiczne, szczepienia), paraneoplastyczny (schorzenia rozrostowe układu krwiotwórczego, nowotwory złośliwe narządów wewnętrznych), związany z ciążą [1, 3, 4]. Osobną grupę stanowi polekowy SS – opisano wystąpienie zmian po leczeniu różnymi lekami, m.in. all-trans-kwasem retinowym, karbamazepiną, hydralazyną, lewonorgestrelem/etynylestradiolem, minocykliną, trimetoprymem/sulfametoksazolem, i czynniku stymulującym wzrost kolonii granulocytów (ang. granulocyte colony stimulating factor – G-CSF) [5–7]. Rekombinowany ludzki G-CSF jest szeroko stosowany w schorzeniach hematologicznych powikłanych neutropenią w celu mobilizacji obwodowych komórek progenitorowych krwi do podziałów oraz w leczeniu wrodzonych neutropenii i zespole nabytego niedoboru odporności [7]. Celem pracy jest przedstawienie przypadku zespołu Sweeta wywołanego pegfilgrastymem (G-CSF w formie pegylowanej o przedłużonym działaniu) u 23-letniej chorej z ciężką wrodzoną neutropenią (ang. severe congenital neutropenia – SCN) – chorobą Kostmanna. (...)

Data: Nie Lip 13, 2008 12:38 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Porady i Doświadczenia
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 598

Zobacz cały wątek

KTO NIE MOŻE ODDAWAĆ KRWI

osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
chorzy na choroby weneryczne,
chorzy na gruźlicę,
chorzy na padaczkę,
chorzy na choroby nowotworowe,
chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego),
alkoholicy, narkomani,
chorzy na cukrzycę,
chorzy na łuszczycę,
osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
osoby leczone hormonem wzrostu,
osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowego układu nerwowego,
chorzy na malarię lub osoby, które przyjmują leki przeciwmalaryczne,
osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.

nie wiem co to za leki. tej drugiej nazwy nawet znalezc nie moge. Ale jezeli dotycza jakiesgos z.... powyzszych punktow;) to nie mozesz oddac/
Data: 2 Czerwiec 2007, 20:50
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1554

Zobacz cały wątek

Dziękuję Wam bardzo!! Mam jeszcze małe problemy:..
1.Dopasuj zdania do: uklad linfatyczny, układ krwionośny:
-zamknięty
-transport tlenu i dwutlenku węgla
-transport zwiążków wytworzonych w komórkach
-otwarty
-naczynia uchodzą do przestrzeni międzykomórkowych
-chłonny
regulacja temperatury ciała
2. układ kwionośny, układ linfatyczny, układ linfatyczny i krionośny
dopasuj do tych układów te zdania: serce, zastawki, naczynia włosowate, linfocyty T, ertrocyty, śledziona, nadciśnienie, chłonka
3.Ponumeruj etapy powstawania zawału serca:
.. Podwyższenie poziomu cholesterolu krwi
.. brak tlenu w komórkach sercowego
.. zatrzymanie akcji serca
.. niewłaściwa dieta
.. odkładanie się cholesterolu na ścianach naczyń kwionośnych
.. śmierć części komórek serca
4.do podanych zdan dopisz prawda-P i fałsz-F
.. W tętnichac krew płynie szybko i pod dużym ciśnieniem
.. w naczyniach włosowatych wystepują zastawki
.. średnica przekroju żył jest bardzo mała
.. Tętnicami krew płynie z serca do narządów
.. naczynia włosowate to największe naczynia krwionośne
.. w żyłach krew płynie pod niskim ciśnieniem

Rozwiązałem sobie te zadania ale tak na brudno ;P i chciałbym abyście mi jeszcze rozwiązali i sobie wtedy posprawdzam ;D z góry THX!
Data: 6 Grudzień 2008, 15:03
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zadania
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 886

Zobacz cały wątek

BILIRUBINA

Jest produktem degradacji hemu ( składnika hemoglobiny) w organizmie. Powstaje w wątrobie, śledzionie i szpiku kostnym. Jej stężenie zależy od czynności wątroby i dróg żółciowych (np. drożności dróg odprowadzających żółć do światła jelita)

ZAKRES WARTOŚCI PRAWIDŁOWYCH
Prawidłowe stężenie bilirubiny całkowitej nie przekracza 1 mg% lub 17 ľmol/l

WARTOŚCI PODWYŻSZONE
Podwyższony poziom bilirubiny we krwi może być spowodowany wieloma czynnikami:
- uszkodzenie komórek wątrobowych wirusowe lub toksyczne, wrodzone defekty bieguna żółciowego występujące w zespole Dubina-Johnsona lub Rotora
- cholestaza wewnątrzwątrobowa ( upośledzenie odpływu żółci do przewodu pokarmowego )
- kamica żółciowa
- nowotwory
- wzmożona hemoliza ( niedokrwistość hemolityczna )

----------------------------------------------------------------------------------

Neutrofile, granulocyty obojętnochłonne są komórkami układu odpornościowego należącymi do granulocytów. Pełnią zasadniczą rolę w odpowiedzi odpornościowej przeciwko bakteriom, ale nie pozostają obojętne również względem innych patogenów. Ich znaczenie wynika głównie z faktu szybkiego reagowania na obce organizmowi substancje. Jest ono możliwe dzięki obecności odpowiednich receptorów na powierzchni komórki z jednej strony, z drugiej zaś dzięki możliwości wytwarzania wolnych rodników oraz użycia całej gamy białek o właściwościach bakteriobójczych i bakteriostatycznych.
Data: 7 Lipiec 2006, 14:50
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Medycyna - wiadomości ogólne
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 9900

Zobacz cały wątek

Cytat:
anemia

Zmniejszenie ilości hemoglobiny we krwi. Wyróżnia się różne rodzaje anemii min.: Aplastyczną – wówczas gdy szpik nie wytwarza żadnych komórek krwi, dzieje się tak w skutek infekcji wirusowych lub działania niektórych leków – konieczne są przetaczania krwi. Hemolityczną – występująca na skutek rozpadu krwinek czerwonych. Anemię z niedoboru żelaza – gdy brak jest żelaza w diecie, lub występują jego niedobory na skutek krwawień na przykład menstruacyjnych. Niedokrwistość złośliwą (Addisona i Biermera) : cechującą się obecnością we krwi nieprawidłowych krwinek czerwonych, większych od zdrowych i zawierających mniejszą ilość hemoglobiny. Na skutek choroby dochodzi do zaburzeń wchłaniania witaminy B12 Chorobami krwi zajmuje się hematolog

Objawy

Zmęczenie, brak energii, pękanie skóry w okolicy ust, kruche paznokcie. Objawy niedokrwistości złośliwej to . Nie leczona awitaminoza prowadzi do uszkodzeń tkanki nerwowej.

Leczenie

Uzupełnianie niedoborów żelaza poprzez dietę bogatą w ten składnik mineralny: czerwone mięso, ryby, zielone warzywa, orzechy, suszone owoce i produkty zbożowe.


ze strony medserwis

na anemie dobry jest hemofer (od hemoglobiny)
Data: 29 Czerwiec 2005, 16:03
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zdrowie
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 478

Zobacz cały wątek

Najpierw u mojego synka ( 4 lata) zdiagnozowano- niespecyficzne zapalenie jelita grubego w sierpniu 2007 r. Ok było ciężko, ale jakoś pogodziliśmy sie z tym. Mały przyzwyczaił się do diety, leków. Po 6 miesiącach kontrolna kolonoskopia. Niczego się nie obawiałam ponieważ było dobrze, objawy ustały. Podczas badania wykryli zmiany grzybiczne. Pobrano wycinek i .......... oto wynik
1) Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z obecnością obfitych nacieków zapalnych głównie z komórek limfoidalnych z tworzeniem grudek chłonnych. Kosmyki wskazyją cechy zaniku III.
2) Błona śluzowa jelita grubego z obecnościa skąpych nacieków zapalnych głównie z komórek limfoidalnych.
3)to samo w dwunastnicy. Kosmyki wskazują ogniskowo cechy zaniku I
4) Gastritis chronica gradus minoris - cokolwiek to znaczy
5) Błona śluzowadwunastnicy z obecnością skąpych nacieków zapalnych głównie z komórek limfatycznych. Kosmyki cech zaniku nie wykazują.

Przez telefon lekarka powiedziała iż podejrzewa celiakę. Poszliśmy na badanie krwi i okazało się że to najprawdopodobniej Crohn. Na wyrok mamy czekać miesiąc. Wprowadziliśmy dietę bezglutenową i czekamy. Ja wypłakuję oczy. Mały pyta czemu nie może jeść jak do tej pory. Znowy mu czegoś zabraniamy. Jutro idę do przedszkola, jak nie pozwolą mi przynisią dla niego chleba, mąki i makaronu i nie będą chcieli gotować to będę musiała go wypisać. Nie wiem jak mu to wytłumaczę dla niego weekend w domu bez kolegów jest jak kara. Jak sobie z tym poradzić. Co czeka mojego chłopczyka. Jak będzie wyglądało jego życie. Czy ktoś mi może odpowiedzieć
Data: 06-04-2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasza psychika
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 1390

Zobacz cały wątek

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika
Pabianicka 62
93-513 Łódź
042 689 52 80
pod tym numerem telefonu należy skontaktować się z dr Aleksandrą Kaczmarek, zostanie wtedy udzielona informacja w jakich godzinach najlepiej sie pojawić i którego dnia.

ZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego
Czechosłowacka 8/10
92-216 Łódź
042 675 73 88
pod tym numerem telefonu należy skontaktować się z mgr Marią Miś, zostaną udzielone wszelkie informacje tak jak powyżej.

Pobranie komórek z krwi obwodowej (a także mobilizację komórek) można wykonać ambulatoryjnie. Afereza trwa około 3-4 godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu liczba leukocytów (podwyższona wskutek podawania GCS-F w celu mobilizacji komórek hematopoetycznych do krwi obwodowej) wraca do normy. Podobnie szybko ulega normalizacji liczba płytek krwi, która jest niższa bezpośrednio po aferezie.
Bólu jako takiego się nie odczuwa natomiast jest to jakiś dyskomfort tak samo jak przy zwykłym pobraniu krwi czy zastrzyku
Data: Pią 30 Mar, 07 09:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Jak zostać dawcą?
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 4708
Komórki Białaczkowe
Kiedy białaczka się rozwija ciało produkuje dużą liczbę nienormalnych komórek krwi. W większości typów białaczki nienormalne komórki krwi to krwinki białe. Białaczkowe komórki zazwyczaj wyglądają inaczej od normalnych komórek krwi i nie spełniają dobrze swoich funkcji.

Typy Białaczki
Jest kilka typów. Są one podzielone według dwóch typów kryteriów. Pierwsza grupa odnosi do tego jak szybko choroba się rozwija i jak bardzo stan się pogarsza. Druga do typu zaatakowanych komórek.
Białaczka jest albo ostra albo przewlekła. W ostrej białaczce nienormalne komórki krwi to blasty, które pozostają bardzo nierozwinięte i nie mogą spełniać swych normalnych funkcji. Liczba blastów rośnie gwałtownie i choroba pogarsza się bardzo szybko. W białaczce przewlekłej również obecne są blasty, ale generalnie komórki są bardziej rozwinięte i mogą sprawować część ich normalnych funkcji. Także liczba blastów wzrasta mniej gwałtownie niż w białaczce ostrej. W rezultacie choroba pogarsza się stopniowo.
Białaczka może się rozwinąć się z dwóch głównych typów białych krwinek: limfoidalnych lub mieloidalnych. Kiedy białaczka dotyczy komórek limfoidalnych białaczkę określamy jako limfocytarną, limfoblastyczną (limfatyczną). Natomiast jeśli dotyczy ona komórek mieloidalnych określamy ją jako szpikową.

Najbardziej popularne typy białaczki:
• Acute lymphocytic leukemia ALL - jest najczęściej spotykana u małych dzieci. Może dotykać także dorosłych, szczególnie po 65 roku życia.
• Acute myeloid leukemia AML - dotyka obie grupy: dzieci i dorosłych. Czasami nazywana jest acute nonlymphocytic leukemia ANNL
• Chronic lymphocytic leukemia CLL - najczęściej dotyka ludzi dorosłych po 55 roku życia. Czasami też młodszych, ale prawie nigdy dzieci.
• Chronic myeloid leukemia CML - dotyka głównie dorosłych. Rozwija się także u nie wielkiej liczby dzieci.

Zobacz cały wątek

Cytat: Istnieja dane ,przytoczone w Lancet(29),świadczące o tym , że osoby które nie przechorowały odry, albo nie rozwineły w pełni wysypki w przebiegu odry ,częściej zapadają na schorzenia autoimmunologiczne, łojotokowe schorzenia skórne, choroby degeneracyjne kości i niektóre rozrosty nowotworowe. Prawdopodobnie wysypka jest spowodowana cell mitigated immune response,która niszczy komórki zakażone wirusem odry.Jeśli ta reakcja przebiega właściwie, brak wysypki może wskazywać, że komponenty wewnątrzkomórkowe wirusa wymknęły się spod procesu eliminacji podczas ostrego zachorowania.To może później prowadzić do wyżej wymienionych chorób.Obecność specyficznych przeciwciał w czasie trwania infekcji zaburza normalną odpowiedź immunologiczną na obecność wirusa odry , szczególnie na rozwój specyficznej cell mitigated immunity oraz reakcji cytotoksycznych.Wirus odry znajdujacy się wewnątrz komórek nie zostaje wyeliminowany i wtórnie powoduje choroby ujawniajace się w wieku dorosłym.

Jesli zakazenie odrą ma miejsce w czasie, gdy przeciwciała przeciw temu wirusowi są obecne we krwi , tzn. w wyniku wcześniejszego podania szczepionki, albo podania gotowej surowicy z przeciwciałami,odpowiedz systemu immunologicznego na infekcję jest niepełna, co pozwala na przetrwanie wirusa w ustroju.

Jeśli zaszczepione dziecko zarazi się dzikim szczepem wirusa odry,istnieje mozliwość, ze zakazenie się rozwija ale nie zostaje rozpoznane, bowiem typowe objawy nie występują.Trudno określić jak często mają miejsce utajone postaci zakażenia odrą, jednak duże prawdopodobieństwo ich związku z późniejszymi chorobami powinno być rozważone w kontekście wartości i celowości stosowania szczepienia odry.


wyczytałam
Data: 2008-05-18, 21:18
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zdrowie dziecka
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1099

Zobacz cały wątek

Cytat: gdzie sie trzeba rejstrowac aby oddac szpik (mieszkam w trójmiescie)? czy ten zabieg jest przeprowadzany pod narkoza?
jakie kryteria trzeba spelniac?dowiedz się w najblizszej stacji krwiodawstwa. żeby zostać dawcą trzeba oddać krew, na podstawie tej próby ustala się Twój profil antygenowy. Jeżeli jest on zgodny z potencjalnym biorcą (minimum 3, im więcej, tym lepiej), a Ty się zgadzasz na oddanie, i jesteś absolutnie zdrowa, jedziesz oddać do najbliższej kliniki.
Metody są dwie:
1. pobranie szpiku pod narkozą na zasadzie punkcji (długa igła wkrecona w kość) szpiku z dużych kości - głównie miednicy - ubytek krwi jest uzupełniany Twoją własną krwią pobraną wcześniej
2. podanie leku powodującego namnożenie komórek szpiku we krwi i przepuszczenie jej przez specjalny separator (leżysz w łóżku, Twoja krew przepływa przez maszynę i wraca do Ciebie)
Koszty przejazdu, pobytu w szpitalu, zwolnienia, etc. są zwracane.

Absolutne przciwwskazania to żółtaczka, nowotwory, ciąża, cukrzyca, anemia, zakrzepica i kilkanaście innych... Badań jest bardzo dużo, ale robione sa dopiero wtedy, kiedy sie okaze, ze jest zgodny z Tobą biorca.

Ważne jest, aby ta decyzja była przemyślana. Ustalanie profilu to koszt ok. 250 euro! Poza tym, biorcę przygotowuje się do operacji niszcząc jego własny szpik. w tym momencie ta osoba jest kompletnie nieodporna. jeżeli Ty się w międzyczasie rozmyślisz, i nie znajdzie się inny dawca (co jest cholernie trudne) ta osoba umrze.
Data: 2008-12-04, 09:52
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Off-topic
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 3145

Zobacz cały wątek

Cytat: Na odporność ten olej, i nie wydaje mi się, żeby tylko o witaminy chodziło.


Słusznie, ponieważ olej z wątroby rekina nowozelandzkiego ( Biomarine), jest to jedyne na świecie, nie licząc mleka matki źródło alkigliceroli. Dodatkowo jest w nich skwalen i Omega-3.
(- alkiloglicerole- substancje narządów krwiotwórczych pobudzają szpik kostny do produkcji czerwonych (czerwone krwinki, płytki krwi) i białych elementów krwi (limfocyty). Aktywują wielopoziomowo układ odpornościowy. Zmniejszają powstawanie i rozwój komórek nowotworowych.
- skwalen - jeden z najsilniejszych antyoksydantów, chroni komórki skóry przed mutacją powodowaną promieniami UV i gamma, zapobiega bliznowaceniu, skutecznie nawilża skórę, przyśpiesza gojenie ran, podwyższa skuteczność działania .)

"Olej ten obniża zapadalność na infekcje bakteryjne i wirusowe, zwiększa aktywność przeciwnowotworową układu odpornościowego, uczestniczy w procesie wytwarzania się krwinek czerwonych, białych i płytek krwi, podnosi wydolność organizmu.
Działa wspomagająco w infekcjach bakteryjnych i wirusowych, zmniejsza występowanie objawów chorób alergicznych, zmniejsza powikłania po radioterapii i chemioterapii, skraca okres rekonwalescencji.
Stosowany regularnie buduje odporność wrodzoną i nabytą, chroniąc zdrowie i witalność organizmu. Wspiera organizm w prawidłowym rozwoju i działaniu. Osłania organizm przed starzeniem i stresem, skutkami ubocznymi leczenia i szkodliwymi substancjami. Zapobiega zmianom patologicznym w organizmie"
Wg dr Dąbrowskiej jest to bioolej o najwyższej wartości, wielki dar natury, w szczególności dla dzieci.
Data: 2008-01-15, 23:28
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zdrowie dziecka
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1165

Zobacz cały wątek

Ratownicy medyczni proszą, by wszyscy właściciele telefonów komórkowych wpisali do swojej listy kontaktów pozycję o nazwie ICE. Podać w niej trzeba numer telefonu najbliższej nam osoby. To może uratować życie.

Wpisywanie numeru ICE (z ang. in case of emergency – w nagłym wypadku) to pomysł włoskich dziennikarzy, który podchwycili pracownicy pogotowia z wszystkich kontynentów.

– To rewelacyjna inicjatywa – uważa Jacek Karolak, lekarz jeżdżący w jednej z lubelskich karetek pogotowia ratunkowego. – Kiedy pacjent jest nieprzytomny nie mamy o nim żadnej informacji i działamy „na ślepo”. Jeśli będę miał możliwość porozmawiać z członkiem rodziny, który powie mi, na co pacjent jest uczulony, na jakie schorzenia cierpi i jaką ma grupę krwi, znacznie ułatwi to moją pracę.

Ratownicy proszą, by telefon do osoby, którą powinni powiadomić, wpisywać do naszych komórek jako ICE (ewentualnie, gdy takich wpisów jest więcej jako ICE1, ICE2 itd.), a nie jako SOS.

– W jednej z ogólnopolskich stacji radiowych podano informację, by było to SOS – mówi Karolak. – To jednak błąd. Podczas akcji ratunkowej nie ma czasu na przeglądanie całej książki adresowej. Liczy się każda sekunda. Skoro tworzymy system ratownictwa, to powinniśmy zachować ogólnoświatowe standardy. To właśnie nazwy ICE szukać będzie w razie potrzeby każdy ratownik na całym świecie.

(informacja pochodzi z gazety Kurier Lubelski)

więcej:
Data: 2007-08-20, 10:58
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Off-topic
Odpowiedzi: 27
Wyświetleń 1183

Zobacz cały wątek

Cytat: najbardziej nad ta herbata bym sie zastanowiła czy mozna pic, ona przyspiesz przemiane materii i działa lekko przeczyszczajaco


tak teraz patrzylam na rozne strony internetowe i wszedzie co innego pisza.
moze racja z ta czerwona herbata, choc prawde mowiac ja bardziej mialam na mysli Rooibos (chyba tak to sie pisze, u nas jest redbush) - ale glowy nie dam sobie uciac czy to nie to samo. 'roiboos jest wręcz wskazany dla ciężarnych bowiem działa krwiotwórczo' - takie info znalazlam.
poza tym: Nie zawiera takze kofeiny dlatego moze bc pita bez ograniczen przez dzieci. Zalecany jest kobietom w ciazy poniewaz obfituje w zelazo i zapobiega mdlosciom. Bogata jest takze w przeciwutleniacze dzieki czemu ma pozytywny wplyw na uklad odpornosciowy, obniza cisnienie krwi, spowalnia proces starzenia i hamuje produkcje komórek nowotworowych. doczytalam tez, ze ogolnie wszystkie liscie herbaciane wyplukuja kwas foliowy wiec w sumie w ciazy nalezaloby ograniczyc picie wszelkich herbat.
Data: Sro Sty 07, 2009 12:30
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 438
Wyświetleń 9016

Zobacz cały wątek

Cytat: Nowotworu nie da się przenieść przez krew

Da się Np. nowotwory centralnego układu nerwowego. Chociaż rzadko dają przerzuty narządowe to opisano przypadki przenoszenia komórek nowotworowych mózgu drogą naczyń żylnych.

Zgodnie z międzynarodową klasyfikacją TNM rozróżnia się przerzuty:

* miejscowe, które powstają w bezpośredniej bliskości guza pierwotnego, ale również poza granicami narządu. Takim przerzutom sprzyjają nakłucia i cięcia tkanki nowotworowej. Przerzut ma charakter wszczepiony.
* regionalne, które powstają, gdy komórki nowotworowe dostaną się do naczyń chłonnych i osiądą w najbliższych węzłach chłonnych właściwych dla danego narządu. Przerzuty limfopochodne. Kategoria N w klasyfikacji TNM.
* oddalone, które tworzą się, gdy rozrastający się guz uszkadza ściany sąsiednich naczyń krwionośnych. Komórki nowotworu dostają się do krwi i wędrują z nią do innych części ciała, tworząc tam nowe guzy. Przerzuty krwiopochodne. Kategoria M w klasyfikacji TNM
Data: 2009-01-16, 20:58
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Honorowe Krwiodawstwo
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1273

Zobacz cały wątek

kasienka, oddając krew nie wiedzialem ze jestem nosicielem cytomegalii nikt mi o tym nie powiedział nawet nie wiem kiedy bylem chory na ta cytomegalie, wybacz nie mialem zamiaru nikomu szkodzić, a na pewno nie twojej Zu. Obawiam sie że gorszymi rzeczami sie jeszcze podzieliłem zarodniki Candidy Albicans tez w krwi bytuja więc ...

A w krwi to mam za dużo (przypomniałem sobie) triglicerydów 4.1 mmol/l
nieprawidłowe też sa:
ASPAT 51 do 73 U/l
ALAT 31 do 47 U/l

AspAT Aminotransferaza asparaginianowa Norma: 10,0 - 40,0 U/L

AspAT jest enzymem wewnątrzkomórkowym, występującym w mięśniu sercowym, wątrobie, mięśniach szkieletowych, nerkach i erytrocytach. Pojawienie się podwyższonych aktywności AspAT wskazuje raczej na uszkodzenie komórek narządu, a nie zaburzenia jego funkcji.
40-200 U/L: guzy pierwotne wątroby; uszkodzenie polekowe wątroby; choroby zakaźne z udziałem wątroby; zapalenie dróg żółciowych; zapalenie mięśnia sercowego; zator płucny; ostre stany upojenia alkoholowego.

AlAT Aminotransferaza alaninowa norma: 10,0 - 35,0 U/L

ALAT jest enzymem wewnątrzkomórkowym, występującym przeważnie w wątrobie, a ponadto w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym i nerkach. Pojawienie się podwyższonych aktywności ALAT wskazuje raczej na uszkodzenie komórek, a nie zaburzenia funkcji narządu.
40-200 U/L: stłuszczenie wątroby; guzy pierwotne wątroby; zapalenie dróg żółciowych.
Data: 2009-01-22, 17:28
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze zdrowie
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 496

Zobacz cały wątek

Cytat: Znaczenie składników mineralnych dla organizmu jest takie ważne również dlatego, że mają one niezwykłą zdolność chelatowania - tworzenia związków z innymi substancjami - chelatorami. Niektóre substancje biologiczne tylko w takiej postaci występują w przyrodzie i są przyswajane przez komórki, tkanki i narządy Twojego organizmu. Owe związki - chelatory - to dwufunkcyjne substancje chemiczne. Sama natura zna wiele takich związków. Należą do nich na przykład hemoglobina w naszej krwi oraz jej prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil (często podaje się go podczas choroby czy chemioterapii, aby uzyskać dużo lepsze wyniki badań morfologii krwi). Ich dwufunkcyjność polega na tym, że do komórek organizmu mogą dostarczyć substancje odżywcze niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania, np. tlen, mikroelementy, witaminy i inne, i mogą do siebie przyłączyć, a dalej zabrać z powrotem szkodliwe dla organizmu jony metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu, baru, arsenu, talu.


no, to takie bardziej naturalne żelazo po prostu, lepiej się przyswaja
Data: 2009-02-06, 14:00
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ciąża i poród
Odpowiedzi: 356
Wyświetleń 15730

Zobacz cały wątek

Cytat: Przypuszczalnie nie zetknął się z ŻO, gdzie przy małym spożyciu białka każdy dodatkowy gram węglowodanów oszczędza mięśnie. Na żywieniu wysokobiałkowym węglowodany nie mają takiego znaczenia.

Cytat: Z tą robotą głupiego, to nie takie proste. Można łatwo zaplątać się w sidła nadmiernych oszczędności i wpaść do dołka permanentnego niedożywienia. Spożyte węglowodany szybko wchłaniają się i podnosząc poziom glukozy we krwi stymulują wyrzut insuliny, która zmusza tkanki do bezpowrotnego przetwarzania glukozy na tłuszcze. Białko trawi się najwolniej ze wszystkiego. Zjedzone białko tak, czy siak musi być kiedyś zdeaminowane i spalone bezpośrednio lub przetworzone na glukozę i dopiero spalone.


ale przy tych małych ilościach węgli, jakie są potrzebne do zasilania komórek bez mitochondriów i jakie się spożywa na DN nie można mówić o ich "funkcji otłuszczającej"
sam Pan przecież spożywa tych węgli więcej, bo nie chce Pan tracić cennych zasobów białka
Data: Pon Wrz 08, 2008 1:29 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Diety niskowęglowodanowe
Odpowiedzi: 63
Wyświetleń 4048

Zobacz cały wątek

* Fruktoza to naturalny cukier występujący w owocach takich jak: jabłka, gruszki, wiśnie, czereśnie, porzeczki. W miodzie pszczelim zawartość fruktozy osiąga 40 %.
* Fruktoza wchłania się wolniej niż sacharoza - spożywanie fruktozy w odpowiednich dawkach nie wywołuje nagłego wzrostu zawartości glukozy we krwi - ma niski wskaźnik glikemiczny.
* 30-40 g fruktozy to bezpieczna, dzienna dawka dla osób chorych na cukrzycę.
* Fruktoza ma kaloryczność zbliżoną do sacharozy tzn.
100 g = 400 kcal, jednak jest ona blisko 1,8 razy od niej słodsza, dlatego do uzyskania takiego samego efektu "słodkości" wystarcza mniejsza ilość fruktozy, a co za tym idzie redukcja spożywanych kalorii nawet o 40 %.
.
* Fruktoza oszczędza zęby przed próchnicą, ponieważ bakterie, które przetwarzają glukozę w kwasy uszkadzające szkliwo zębów, nie dysponują enzymami przetwarzającymi fruktozę.

* Ulgę po nadmiernym spożyciu alkoholu odczuwa się zażywając łyżeczkę fruktozy z sokiem z połowy cytryny.

DIETA FRUKTOZOWA

W przeciwieństwie do innych cukrów fruktoza nie potrzebuje insuliny do wprowadzania jej do komórek. Eliminuje stany hipoglikemiczne wyzwalające przez nadmiar insuliny a prowadzące do uczucia głodu. Dieta fruktozowa opracowana przez doktora J.T. Coopera należy do podstawowych diet ubogokalorycznych. Sekretem jej jest suplement fruktozy, naturalnego cukru, który zaspokaja głód słodyczy i dostarcza energii. Zalecane w niej spożywanie 36 do 42 g fruktozy dziennie hamuje apetyt na inne rodzaje żywności . Dieta ta wymaga wypijania dziesięciu szklanek wody dziennie. Polecane są również suplementy/witaminy/ oraz potas przyjmowany z posiłkami trzy razy dziennie. Dieta ta jak każda inna, powinna być konsultowana z lekarzem.
Data: Sro Sty 04, 2006 23:13
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dietetyka,Medycyna
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 164

Zobacz cały wątek

Dlaczego nie mamy przedyskutować tematu?
Istotnie, komórki rakowe wykazują metabolizm glukozy 10-krotnie nasilony w stosunku do ich potrzeb energetycznych. Komórki rakowe cofają się w swoim rozwoju z poziomu zróżnicowania do poziomu komórek niezróżnicowanych, pierwotnych i wykazują archaiczny metabolizm beztlenowego spalania glukozy.
To prawda.

Tylko nie ma żadnej pewności, że jak nie będziemy jeść węglowodanów, to nie zachorujemy na raka. To są dwie różne sprawy.

Przecież to właśnie tutaj, na tym forum padają stwierdzenia, że na żywieniu optymalnym jest wyższy poziom glukozy we krwi, niż na standardowym. I w zasadzie jest to prawda. Najniższy poziom glukozy mają zazwyczaj wegetarianie.

Wyższy poziom glukozy na ŻO powinien zgodnie z tezą dra Kwaśniewskiego dożywiać raka i przyspieszać jego rozwój. (sic!)
Proszę mnie teraz przekonać używając tylko logiki a nie wiary, że wysoki poziom glukozy nie dożywia raka i że to wszystko, co mówił dr Kwaśniewski o raku i glukozie się nie liczy na ŻO.

Jeżeli chodzi o soczki, to wielu autorów pisało o tym, jak się z raka wyleczyli tymi soczkami.
Prywatnie nie bardzo w to wierzę, ale szukajmy, może ktoś taki rzeczywiście istnieje. Nie można z góry zakładać, że soczki to zawsze humbug, bo wtenczas bedzie to taki sam obskurantyzm jak w oficjalnej medycynie.

Z naszego podwórka znam kilka osób, które powstrzymały rozwój raka żywieniem niskowęglowodanowym i niekonwencjonalnymi terapiami.
Znam również osoby, którym nic nie pomogło i na tego raka zmarły.
I znam wreszcie hosztaplerów, którzy wypisywali dyrdymały o wyleczeniu z raka w ciągu trzech miesięcy wyłącznie dzięki ŻO.

Dyskutujmy.
JW
Data: Pią Lut 15, 2008 1:23 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Surowy dział
Odpowiedzi: 62
Wyświetleń 7732

Zobacz cały wątek

Lekarstwo na cukrzycę może niszczyć kości
Lek rutynowo stosowany w leczeniu cukrzycy może osłabiać kości - ostrzegają naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine".
Prawidłowa gęstość i siła kości jest utrzymywana dzięki równowadze w działaniu komórek niszczących kości (osteoklastów) i budujących je (osteoblastów).

Rosiglitazon należy do doustnych leków przeciwcukrzycowych, obniża stężenie glukozy we krwi poprzez znoszenie oporności wątroby, tkanki tłuszczowej oraz mięśni szkieletowych na działanie insuliny. Już wcześniej łączono działanie tego leku ze zwiększonym ryzykiem złamań kości, podejrzewając że rosiglitazon hamuje działanie osteoblastów i budowę kości. Ron Evans wraz z kolegami z Salk Institute for Biological Studies, odkrył że u myszy rosiglitazon powoduje również nieprawidłowe dojrzewanie osteoblastów, co dodatkowo tłumaczy zwiększone ryzyko złamań kości u stosujących ten lek. Naukowcy wykazali ponadto, że usunięcie genu kodującego białko PPAR-gamma będącego celem działania leku, zmniejszyło działanie osteoklastów i prowadziło do zwiększenia masy kostnej. Dla kontrastu kiedy badacze przy użyciu rosiglitazonu aktywowali PPAR- gamma, obserwowali zwiększoną aktywność osteoklastów i zmniejszoną gęstość kości.

Autorzy pracy podkreślają, że ich odkrycie powinno być brane pod uwagę przez lekarzy zalecających pacjentom chorym na cukrzycę długoterminową terapię rosiglitazonem, ponieważ takie leczenie może prowadzić do osteoporozy.

źródło:

Pozostają pytania:
Jak to możliwe że lekarstwo które przechodzi kilkuletnie testowanie okazuje się takie?
Kto zwróci zdrowie chorym?
Data: Sro Gru 05, 2007 3:45 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Artykuły
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 1564

Zobacz cały wątek

Dzisiaj byłem po jajka w Klubie Ogrodowa i rozmawiałem trochę z taką miłą sprzedawczynią i jednocześnie dietetykiem optymalnym. Ona jest na diecie Kwaśniewskiego od 7 lat i bardzo ją chwali - dobrze się czuje, pozbyła się wielu dolegliwości i to jest chyba najważniejsze. Jednak głównie proporcjami się kieruje. No i ma jeszcze w głowie mit na temat szkodliwości ketozy. Jak jej powiedziałem, ile jem węgli, białka i tłuszczy to powiedziała, że to złe odżywianie. A jem obecnie ok. 150 g białka, 300 g tłuszczy i 50 g węgli. Owe ilości są zgodne z tym, co mówią dr Phinney, czy dr Ellis. Oni wcale nie mówią o jakichś złotych proporcjach tylko o faktach popartych wieloma badaniami i ogromną praktyką. Mój organizm jedzie teraz na ketonach i świetnie funkcjonuje. Przypominam, że wszystkie komórki, które mają mitochondria mogą bazować na ketonach. Tylko chyba czerwone ciałka krwi, czy pewne część komórek oka ich nie posiadają i potrzebują glukozy; no i ją otrzymują, więc jest git.
Wcześniej jadłem więcej węgli, bo ok. 100 g, a nawet czasem 120 i też było ok., ale teraz jest chyba jeszcze lepiej.
Jeśli chodzi o ketozę to chyba dr Krupka mówi rozsądne rzeczy i nie kieruje się starymi mitami. Jednak większość polskich speców od DNW nie jest otwarta na wiele nowych wyników badań - chodzi mi tu przede wszystkim o amerykańskie - a nawet w ogóle nie wiedzą, kto to Phinney, czy Ellis.
Zaznaczam, że nie chodzi o to, żeby przekonywać, że tylko dieta ketogeniczna jest super, a reszta to shit. Tak nie jest i nikt o zdrowym zmysłach tak nie twierdzi. Chodzi o to, żeby przedstawiać rzeczywistość taką jaka jest, a jest bardzo złożona, a nie taką jakbyśmy chcieli.
Data: Wto Cze 26, 2007 5:06 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dieta niskowęglowodanowa.
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 2923

Zobacz cały wątek

Komórki Białaczkowe
Kiedy białaczka się rozwija ciało produkuje dużą liczbę nienormalnych komórek krwi. W większości typów białaczki nienormalne komórki krwi to krwinki białe. Białaczkowe komórki zazwyczaj wyglądają inaczej od normalnych komórek krwi i nie spełniają dobrze swoich funkcji.

Typy Białaczki
Jest kilka typów. Są one podzielone według dwóch typów kryteriów. Pierwsza grupa odnosi do tego jak szybko choroba się rozwija i jak bardzo stan się pogarsza. Druga do typu zaatakowanych komórek.
Białaczka jest albo ostra albo przewlekła. W ostrej białaczce nienormalne komórki krwi to blasty, które pozostają bardzo nierozwinięte i nie mogą spełniać swych normalnych funkcji. Liczba blastów rośnie gwałtownie i choroba pogarsza się bardzo szybko. W białaczce przewlekłej również obecne są blasty, ale generalnie komórki są bardziej rozwinięte i mogą sprawować część ich normalnych funkcji. Także liczba blastów wzrasta mniej gwałtownie niż w białaczce ostrej. W rezultacie choroba pogarsza się stopniowo.
Białaczka może się rozwinąć się z dwóch głównych typów białych krwinek: limfoidalnych lub mieloidalnych. Kiedy białaczka dotyczy komórek limfoidalnych białaczkę określamy jako limfocytarną, limfoblastyczną (limfatyczną). Natomiast jeśli dotyczy ona komórek mieloidalnych określamy ją jako szpikową.

Najbardziej popularne typy białaczki:
• Acute lymphocytic leukemia ALL - jest najczęściej spotykana u małych dzieci. Może dotykać także dorosłych, szczególnie po 65 roku życia.
• Acute myeloid leukemia AML - dotyka obie grupy: dzieci i dorosłych. Czasami nazywana jest acute nonlymphocytic leukemia ANNL
• Chronic lymphocytic leukemia CLL - najczęściej dotyka ludzi dorosłych po 55 roku życia. Czasami też młodszych, ale prawie nigdy dzieci.
• Chronic myeloid leukemia CML - dotyka głównie dorosłych. Rozwija się także u nie wielkiej liczby dzieci.
Data: Sob 10 Mar, 07 15:31
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Inne
Wyświetleń 1534
Cytat:
anemia

Zmniejszenie ilości hemoglobiny we krwi. Wyróżnia się różne rodzaje anemii min.: Aplastyczną – wówczas gdy szpik nie wytwarza żadnych komórek krwi, dzieje się tak w skutek infekcji wirusowych lub działania niektórych leków – konieczne są przetaczania krwi. Hemolityczną – występująca na skutek rozpadu krwinek czerwonych. Anemię z niedoboru żelaza – gdy brak jest żelaza w diecie, lub występują jego niedobory na skutek krwawień na przykład menstruacyjnych. Niedokrwistość złośliwą (Addisona i Biermera) : cechującą się obecnością we krwi nieprawidłowych krwinek czerwonych, większych od zdrowych i zawierających mniejszą ilość hemoglobiny. Na skutek choroby dochodzi do zaburzeń wchłaniania witaminy B12 Chorobami krwi zajmuje się hematolog

Objawy

Zmęczenie, brak energii, pękanie skóry w okolicy ust, kruche paznokcie. Objawy niedokrwistości złośliwej to . Nie leczona awitaminoza prowadzi do uszkodzeń tkanki nerwowej.

Leczenie

Uzupełnianie niedoborów żelaza poprzez dietę bogatą w ten składnik mineralny: czerwone mięso, ryby, zielone warzywa, orzechy, suszone owoce i produkty zbożowe.


ze strony medserwis

na anemie dobry jest hemofer (od hemoglobiny)

Zobacz cały wątek

Udar cieplny jest stanem zagrażajacym życiu. Temperatura ciała przekracza wówczas 40st. C. Jeśli w stanie zwiększonej produkcji ciepła przez organizm mechanizmy chłodzenia (pocenie) stają sie niewydolne, dochodzi do niekontrolowanego wzrostu temperatury, zmniejsza sie ilość krwi krążącej, może dojść do wstrząsu, uszkodzenia termicznego tkanek wraz z rozpadem komórek włącznie. Również może dojść do utraty przytomności.

Objawy
- złe samopoczucie
- bóle i zawroty głowy
- niepokój
- nudności, wymioty
- skurcze i bóle mięśni
- temperatura powyżej 40st C
- brak pocenia się
- duszność
- zaburzenia orientacji, halucynacje
- drgawki
- utrata świadomosci
- śpiączka

Postępowanie
- kontrola funkcji życiowych
- przeniesienie osoby w chłodne miejsce
- częściowe zdjecie odzieży
- obniżanie temperatury poprzez np. chłodne okłady
- wsparcie psychicznego chorego
- niezwłoczne wezwanie pogotowia

za: Podstawy ratownictwa medycznego
Data: 2008-03-12, 11:28
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: ABC ratowania życia, zdrowie, medycyna.
Wyświetleń 67

Zobacz cały wątek


100% węglowodanów i energii:
- stanowi cenne źródło natychmiastowej energii
- poprawia bilans energetyczny organizmu
- zwiększa wytrzymałość treningową
- zwiększa stężenie kreatyny we krwi

Dekstroza to cukier prosty poprawiający bilans energetyczny organizmu oraz wydolność i wytrzymałość treningową. Efekt ten można zwiększyć poprzez jednoczesne stosowanie dekstrozy z kreatyną. Dekstroza zwiększa wydzielanie insuliny, która z kolei ułatwia transport kreatyny do komórek mięśniowych. Dzięki temu stężenie kreatyny we krwi może wzrosnąć nawet do 50%.

Maksymalne przyrosty masy mięśniowej uzyskuje się przy połączeniu dekstrozy z Activita Creatine Powder, Activita TCM Pro (jabłczan kreatyny) lub z Activita Crea Power Super Formlua (zawiera dodatkowo l-glutaminę, taurynę).

Sposób użycia: 20-30g Dextrose rozpuścić w szklance wody (1 łyżeczka zawiera 5g Dextrose). Do tak przygotowanego roztworu można dodać 1 łyżeczkę Activita Crea Power lub Activita Creatine Powder. Stosować 2-4 razy dziennie. Aby nasilić działanie należy rano i wieczorem spożywać 30g odżywki białkowej, np. Activita Whey Protein Concentrate Xtreme, Activita Whey Protein Isolate.

Wartość odżywcza:
w 100 g
Wartość energetyczna
1700 kJ / 400 kcal
Białko
0 g
Węglowodany
100 g
Tłuszcz
0 g
Data: 2009-01-06, 17:59
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: PRODUKTY
Wyświetleń 58

Zobacz cały wątek

Cześć!

Jestem diagnozowany w związku z dużym niedoborem masy ciała (BMI - ok. 15.). Miałem niedawno wykonaną gastroskopię z pobraniem wycinka dwunastnicy do analizy hist.-pat. Wynik brzmi następująco:

"Część kosmków śluzówki przypłaszczona i pogrubiała, miejscami ze zredukowaniem komórek kubkowych. W śluzie powierzechni i w świetle gruczołów liczne, duże skupiska bakterii spiralnych."

Nie mam żadnych niedoborów pokarmowych, morfologię krwi mam w normie, wykluczono też u mnie pasożyty, nie biegunkuję, mam tylko okresowe wzdęcia, nudności, przewlekłe zmęczenie i problemy skórne... Dodatkowo miałem badanie w kierunku przeciwciał anty-TGA (podobno bardzo czułe), które przyniosło wynik negatywny.

(Jeśli chodzi o inne dolegliwości, to stwierdzono u mnie także refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklinę rozworu przełykowego, refluks żółci, gastropatię chroniczną i niespecyficzny stan zapalny jelita grubego.)

Czy możliwe, żebym miał jakąś formę celiakii? Czy powinienem wykonać jeszcze jakieś badania - np. na przeciwciała przeciw endomysium lub gliadynie? Które z nich są bardziej czułe? A może powinienem postarać się o ponowną analizę wycinka dwunastnicy (w powyższej nie zastosowano skali Marsha)?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Data: Wto 16 Wrz, 2008 16:22
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Choroba, objawy, leczenie...
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 1090

Zobacz cały wątek

Amigdalina (witamina B17)
Cena: od 540 zł za 1 opakowanie 100 tabl./500 mg, 990 zł za 2 opakowania, 540 zł za 3 opakowania 100 tabl./100 mg.
Skład: ekstrakt z pestek moreli.
Zdaniem producenta: wspomaga leczenie wszystkich nowotworów; w przypadku raka mózgu i kości działanie może być wolniejsze.
Podawany mechanizm działania: zatrzymanie metabolizmu komórek nowotworowych dzięki wytrąceniu przez znajdujący się w tych komórkach enzym betaglukozydazy substancji niszczących komórki rakowe, obecnych w amigdalinie.
Podawane efekty uboczne/przeciwwskazania: spadek ciśnienia krwi i wzrost apetytu, co może spowodować przyrost wagi.
Sposób użycia: zastrzyki, tabletki, stosowanie zależne od postaci choroby i jej zaawansowania, oraz terapii wspomagających, np. enzymami lub substancją Ester C.
Sytuacja prawna: suplement diety lub import indywidualny.

Troche ciezko wyszukac nazwy preparatu, moge dopisac nazwy produktow do terapii wspomagajacych (kuracja enzymami-Megazyne forte inny preparat wspomagajacy Ester C)
Data: Wto Sty 06, 2009 12:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Vita-Express ZDROWIE
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1100

Zobacz cały wątek

Cytat: Zmniejszenie ilości hemoglobiny we krwi. Wyróżnia się różne rodzaje anemii min.: Aplastyczną – wówczas gdy szpik nie wytwarza żadnych komórek krwi, dzieje się tak w skutek infekcji wirusowych lub działania niektórych leków – konieczne są przetaczania krwi. Hemolityczną – występująca na skutek rozpadu krwinek czerwonych. Anemię z niedoboru żelaza – gdy brak jest żelaza w diecie, lub występują jego niedobory na skutek krwawień na przykład menstruacyjnych. Niedokrwistość złośliwą (Addisona i Biermera) : cechującą się obecnością we krwi nieprawidłowych krwinek czerwonych, większych od zdrowych i zawierających mniejszą ilość hemoglobiny. Na skutek choroby dochodzi do zaburzeń wchłaniania witaminy B12Wg mnie, jak widać, krwiodastwo i anemia to tak średnio idą w parze, choć nie zaprzeczam, że jeśli ktoś po donacjach nie dba o swoją dietę (o dostarczanie żelaza i witamin) to moze mieć problemy. Ale generalne stwierdzenie oddajesz krew, będziesz miał anemię wg mnie jest mitem !! Popatrz na siebie Sc_ oddałeś 3,6l wg mitu albo już masz anemię, albo jesteś na dobrej drodze by ją mieć

Oczywiście jeśli się myle możecie mnie poprawić Ale nie wydaje mi się, żeby rodzinka Krewniaków przez to że oddaje krew była anemikami
Data: 2008-04-28, 13:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Honorowe Krwiodawstwo
Odpowiedzi: 586
Wyświetleń 110760

Zobacz cały wątek


Opis:

Edge-NO™ maksymalizuje produkcję tlenku azotu, co zwiększa użylenie i pompę mięśniową. Mieszanka NO-VASO Blend™ wzmaga efekty działania argininy dzięki zastosowaniu L-norvaliny blokującej działanie arginazy oraz oligomerów proantocyjanidyn (OPC) pochodzących z wyciągu z nasion winogron stymulujących enzym cytazę tlenku azotu.
Połączenie tych składników z argininą AKG wpływa na zwiększenie produkcji tlenku azotu, a co za tym idzie znaczne zwiększenie rozmiarów mięśni. Edge-NO™ zawiera także Beta vulgaris (burak zwyczajny), jedyny naturalny środek zwiększający ilość krwi oraz CE4 Power Complex™, naszą własną mieszankę estrów kreatyn. Ta silna i efektywna mieszanka przynosi efekty niespotykane przy zastosowaniu innych NO boosterów.

- Więcej składników wzmagających produkcję tlenku azotu niż w Nitrix NIOX i PumTech
- L-norvalina zwiększa poziom argininy
- OPC stymulują pracę enzymu syntazy tlenku azotu
- Burak zwyczajny, jedyny naturalny składnik zwiększający produkcję komórek krwi
Data: 2009-01-06, 21:28
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: PRODUKTY
Wyświetleń 43

Zobacz cały wątek


1. Co to jest dekstroza ?
Delstroza to węglowodan zwiększający wydzielanie hormonu anabolicznego insuliny, który potęgującego wchłanianie kreatyny oraz aminokwasów.

Jak działa dekstroza ?
Dekstroza jest węglowodanem zwiększającym bilans energetyczny organizmu. Wpływa to na zwiększenie zasobów energii organizmu przez co podwyższa się wydolność i wytrzymałość treningową. Stosowanie dekstrozy powoduje zwiększone wydzielanie hormonu anabolicznego - insuliny, która ułatwia transport kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych. Dodatkowe zażywanie kreatyny z dekstrozą powoduje wzrost stężenia kreatyny we krwi nawet o 50%.

Sposób użycia:
Dekstrozę należy stosować rano po przebudzeniu oraz bezpośrednio po treningu, rozpuszczając ją w szklance wody w ilości 30-40g (2-3 łyżki stołowe).

Chcąc uzyskać lepsze efekty w tworzeniu masy mięśniowej, pożądane jest łączenie dekstrozy z kreatyną, peptydem glutaminy, oraz białkiem serwatkowym.

wartość odżywcza w 100 g

jednostka

rda
Białko
0 g

Weglowodany
100 g

Tłuszcz
0 g
Data: 2009-01-21, 23:05
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: PRODUKTY
Wyświetleń 40

Zobacz cały wątek

Bardzo proszę o ewentualną analizę moich badań . Zaznaczam , że nikt w mojej rodzinie nigdy nie chorował na CU , a podejrzenie takiej choroby stwierdził u mnie lekarz po kolonoskopii . Nigdy nie miałem biegunek , jedynie zauważyłem ślady krwi na kale i to mnie zaniepokoiło . Wykonałem kolonoskopię i badanie histopatologiczne u lekarza chiruga . Kolonoskopię nie wykonałem w całości gdyż poszedłem na żywca i bardzo mnie bolało . Lekarz stwierdził : "Błona śluzowa odbytnicy i esicy obrzękła , przekrwiona z zatarciem rysunku naczyniowego , liczne wybroczyny . Zmian o charakterze ogniskowym nie stwierdzono . Wzmożona kurczliwość w trakcie badania ." Dgn. colitis spastica . Obs. colitis ulcerosa . Wynik badania histopatologicznego : fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i dość obfitym naciekiem zapalnym złożonym głównie z komórek limfoidalnych w obrębie blaszki właściwej . Gruczoły nieregularnie rozmieszczone z cechami regeneracji . W całości obraz może przy zgodnych danych klinicznych odpowiadać colitis ulcerosa o niewielkiej aktywności zmian zapalnych . Stwierdzenie colitis . Bardzo zasugerowałem się wyrazem "możliwe" . Było to badanie wykonane rok temu . Od tego czasu zażywam asamax . Czasami czuję ucisk w bokach lub podbrzuszu , a także pieczenie . Najbardziej denerwuje mnie fakt , że lekarz nie robi mi żadnych dodatkowych badań wykluczających lub potwierdzających . Na własną rękę robiłem sobie krew3 kilka razy i OB i jest ok . Ostatnio OB miałem 13 , ale bolał mnie kręgosłup , a zawsze miałem 5-8 . Proszę o poradę w tej sprawie , za co z góry dziękuję . Czy miał kto podobne wyniki i objawy . [/i]
Data: 23-03-2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Interpretacja wyników
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1237

Zobacz cały wątek

dzis odebrałam wynik badania histopatologicznego.Nie za bardzo wiem co on oznacza, dlatego prosze was o pomoc.
Miejsce pobrania: pętla dwunastnicy(w czasie gastroskopii).
Rozpoznanie patomorfologiczne: Duodenitis.Naciek zapalny średniowyrazony, głównie z komórek 1 - jądrowych. Cechy przekrwienia śluzówki. Kosmki jelitowe prawidłowej długości.Liczba IEL / 100 EC - w normie.
to cały opis.
W czasie gastroskopii stwierdzono przewlekłe zapalenie zołądka, zakażenie Helicobacter Pylori, brukowanie śluzówki żołądka i obrzekniety odźwiernik, no i zmiany na dwunastnicy.Moja lekarka na wynik opisu zareagowała tym, że kolonoskopia jest konieczna-ponieważ ona nie wyklucza Crohna. Morfologicznie nie mam cech stanu zapalnego (OB, CRP, leukocyty w normie).Utrzymuje sie biegunka bez krwi, ze śluzem. Utrata masy ciała. Ból szczególnie w prawym dole biodrowym. Lekarz stwierdzil tam jakies zgrubienie. Za tydzien mam USG, a potem kolonoskopie.
Czy to możliwe, żeby to byl Crohn?
Data: 29-10-2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Interpretacja wyników
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 304

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie ma naukowca który powie ci, ze są narkotyki, które nie uszkadzają organizmu (alkohol też to oczywiście robi ).


mylisz się - wielu naukowców potwierdza, że codzienne picie niewielkich ilości alkoholu wpływa pozytywnie na krzepliwość krwi, dzięki czemu czasem może wydłużyć życie.
tak, że "uszkadzają" to pojęcie względne, no bo co z tego, że stracisz pare szarych komórek, gdy w zamian np. nie umrzesz na zawał serca w wieku 60 lat. tylko na raka w wieku 75

oczywiście żaden naukowiec nie powie ci oficjalnie nic dobrego o innych (niż alkohol) narkotykach, ale to o niczym nie świadczy. naukowcy to pracownicy różnych firm, np. uczelni - nie są niezależni.
w nauce i w mediach są tematy tabu, których zwyczajnie poruszać nie wolno, gdy inne sprawy się wyolbrzymia lub zwyczajnie zmyśla.
niektórzy naukowcy uważają np., że marihuanę można przedawkować, co jest oczywistą bzdurą gdyż nauka nie zna takiego przypadku.
poza tym tego rodzaju badania (szkodliwości długoterminowego palenia na organizm) musiałyby trwać kilkadziesiąt lat i musiałoby w nich uczestniczyć co najmniej setki palaczy, aby ich wynik był miarodajny. w którym kraju niby miały się odbyć tego typu badania, skoro w każdym marihuana jest traktowana przez naukowców jak zło, a przez policję jak nielegalna broń?

maksimum które naukowcom udało się wykrzesać to raport WHO n.t. szkodliwość marihuany którego wniosek sprowadza się do tego, że jest ona mniej szkodliwa od nikotyny i alkoholu. skoro można pić i palić dożywając 120lat, to chyba śmiało możemy założyć, że zarówno nikotyna jak i alkohol nie zawsze prowadzą do śmierci, ani śmiertelnej choroby. a skoro tak to co dopiero trawa, która miałaby być mniej szkodliwa...?
Data: 19:01, 16 Maj '08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Polska i Polacy
Odpowiedzi: 75
Wyświetleń 2150

Zobacz cały wątek


Carnitine Gold jest najczystszą, najmocniejszą ( 1500 mg w jednej porcji 15 ml) i najwydajniejszą formą szybko przyswajalnej L-karnityny dostępnej na rynku.

L-karnityna jest substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy mięsnie potrzebują energii do wykonania wysiłku fizycznego, L-karnityna "wyławia" z krwi cząsteczki tłuszczu i transportuje je do wnętrza komórek, w których kwasy tłuszczowe zostają przekształcone w energie. Oprócz zasadniczych i najbardziej istotnych dla sportowców funkcji, jakie pełni L-karnityna tj. przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej, podwyższenie wydolności organizmu, zwiększenie produkcji energii, ograniczenie tworzenia i magazynowania tłuszczu w organizmie L-karnityna może też oddziaływać euforyzująco - tzn. poprawiać nastrój.
L-Carnitine Liquid jest najczystszą, najmocniejszą (1500 mg) i najwydajniejszą (63 porcje) formą szybko wchłanialnej L-karnityny dostępnej na rynku. Preparat został wzbogacony o opatentowaną formułe Quik-SorbŽ która jest ekskluzywną mieszanką ziół usprawniających transport substancji odżywczych w organizmie.

Sposób użycia:

Wstrząśnij przed każdym użyciem.
W dni treningowe: 1 łyżkę stołową (15 ml) 30 minut przed treningiem na pusty żołądek.
W dni nie treningowe: 1 łyżkę stołową (15 ml) zaraz po przebudzeniu.
Data: 2009-01-22, 22:33
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: PRODUKTY
Wyświetleń 22

Zobacz cały wątek

Przetrenowanie jest pojęciem opisującym długo lub krótkotrwały stan, gdzie nastąpiło zachwianie równowagi między treningiem, ćwiczeniami a regeneracją. Jest to wynik obciążającego treningu, objawiający się bólem i wyczerpaniem organizmu.

Przyczyny:
- użycie większych ciężarów
- zwiększeniem ilości powtórzeń w serii
- większa ilość serii

Kliniczne objawy przetrenowania:
* zwiększenie zużycia energii i tlenu
* podniesienie się poziomu adrenaliny podczas treningu
* zwiększone zmęczenie w okresie odpoczynku i podczas pracy
* zwiększenie koncentracji mleczanu we krwi przy zakresie pracy mniejszym niż maksymalny
* obniżenie koncentracji węglowodanów w wątrobie i mięśniach
* obniżenie koncentracji mleczanu we krwi przy maksymalnym obciążeniu treningowym
* wydłużenie czasu powrotu do normalnego tempa uderzeń serca po treningu
* nienormalny elektrodiagram
* wzrost koncentracji kortyzolu we krwi
* spadek koncentracji testosteronu we krwi
* spadek liczby czerwonych ciałek krwi
* spadek hemoglobiny
* spadek hematokrytu
* spadek stosunku testosteronu do kortyzolu

Objawy przetrenowania:
* bóle
* rozdrażnienie
* niemożność przytycia, zwiększenia swojej masy
* tracisz na wadze lub słabniesz
* częstsze przeziębienia
* masz gorszy apetyt
* zaburzenia snu

Najczęstszą, przyczyną przetrenowania są następujące po sobie mikrourazy (uszkodzenia komórek), które są spowodowane przetrenowaniem. Można im zapobiegać lub je leczyć. Musimy zaprzestać intensywnych treningów, aby nie pogłębiać uszkodzeń.
Data: Pon Sie 04, 2008 10:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Trening
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 463

Zobacz cały wątek

Cytat: Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków, które świadczeniobiorca posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” może stosować w związku z oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek albo narządów.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia …………2008 r.
w sprawie wykazu leków, które świadczeniobiorca posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” może stosować w związku z oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek albo narządów.

Na podstawie art. 43 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135, z późn. zm. zarządza się, co następuje:

§ 1.

Ustala się wykaz leków, które świadczeniobiorca posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” może stosować w związku z oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek albo narządów, stanowiący
załącznik do rozporządzenia.

§ 2.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

MINISTER ZDROWIAInformacje o tym, że taki projekt jest przeczytałem na "naszym" portalu:

oraz stronie

Oto wykaz leków jakie by miały być bezpłatne.
Data: 2008-04-23, 21:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Krew
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 4285

Zobacz cały wątek

cheaters w swym składzie zawiera:

• Chitosan - substancja pozyskiwana z pancerzy skorupiaków wspomaga redukcję kaloryczności przyjmowanych przez Ciebie pokarmów, hamuje apetyt oraz reguluje poziom cukru we krwi
• Opuncja, czyli kaktus Ficus-Indica - zapobiega wchłanianiu się nadmiernych ilości tłuszczy i cukrów z przewodu pokarmowego, wspiera system trawienny oraz stabilizuje poziom glukozy we krwi
• Cassia Nomame - roślina zawiera związki hamujące działanie Lipazy – enzymu odpowiedzialnego za rozkład tłuszczy przyjmowanych z pożywieniem
• Citrillin HCA – Garcinia Cambogia (hamuje proces lipogenezy tj. powstania tłuszczu z węglowodanów i białek)
• HCA (Hydroksykwas Cytrynowy)
• Phaseo-Lean – ekstrakt białek fasoli nerkowej zapobiega trawieniu przyjmowanych wraz z pokarmem węglowodanów
• R-ALA – r-izomer kwasu alfa-liponowego m.in. zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, reguluje poziom cukru we krwi, wpływa na wychwytywanie glukozy oraz ilość dostarczanego tlenu, stymuluje produkcję tlenku azotu
• 4-Hydroxy-Lean - 4-Hydroksyizoleucyna – pobudza trzustkę do optymalnej produkcji insuliny
• Cinnulin PF® - wodny ekstrakt cynamonu wspomaga transport składników odżywczych do komórek mięśniowych, wspierając ich pracę i przyspieszając regenerację
Data: Pon Mar 10, 2008 07:54
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Suplementy,Odżywki
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1330

Zobacz cały wątek

oczywiście, że będzie to lepszym połączeniem, koszt za oba produkty w "Ironbody" to dokładnie 305 zł. dzisiaj jeszcze wrzucę opisy tych produktów.

CELLMASS:

Jest uniwersalnym stackiem kreatynowym zawierającym
ester etylowy jabłczanu kreatyny i glutaminę AKG.
Preparat ten znacznie zwiększa masę ciała, siłę,
wytrzymałość podczas wykonywania sesji treningowej,
oraz zapobiega katabolizmowi.
Cellmass, szybciej niż jakikolwiek inny suplement tego
typu, ładuję kreatynę i fosfokreatynę do mięśni,
dzięki czemu wyniki uzyskiwane po okresie regeneracji
treningowej, są znacznie wyższe niż przy innych tego
rodzaju preparatach.

Cena w sklepie "Ironbody" to 155 zł.

N.O.-XPLODE:

Preparat powodujący maksymalny wzrost energii
treningowej, motywacji i intensywności wysiłkowej.
N.O.-XPLODE powoduje ekstremalne unaczynienie
tkanek mięśniowych poprzez napływ krwi i tlenu
do komórek, działa antykatabolicznie.
Zwiększa siłę, masę mięśniową, wytrzymałość
mięśni na wielopłaszczyznowe ćwiczenia siłowe.

Cena w sklepie "Ironbody" to 150 zł.
Data: Sro Lut 13, 2008 14:09
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Suplementy,Odżywki
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 2173

Zobacz cały wątek

Hej, od kilku lat myślałam o tym,żeby oddać szpik,i nawet wypełniłam formulasz,tylko wysłać! Boję się jednego, bólu przy pobieraniu krwi obwodowej na izolację komórek macierzystych no i oczywiście komplikacji!Ale to pewnie z nie wiedzy,nie znam nikogo,kto oddał szpik,stąd strach! Pozdrawiam
Data: Czw 29 Mar, 07 21:13
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Jak zostać dawcą?
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 4708

Zobacz cały wątek

Witam!
Mam prosbe, chcialbym napisac prosbe o udostepnienie wynalazku(min. jego cena, zapytac sie o ilość potrzebna do wyleczenia jednej osoby, oraz ciężar jednej nanocząsteczki) ale nie wiem jak to sie robi. Wydaje mi sie ze wpadlem na pomysl jak dostarczyc te nanocząsteczki tylko do komórek rakowych co nie zostalo do tej pory rozwiazane.Chciałbym wykorzystac wynalazek, ktory podaje w artykule poniżej:Czy ktoś by mógłby mi pomóc napisać taki wniosek, sam sobie nie poradze bo mam wyksztalcenie technika informatyka i nigdy czegos takiego nie pisalem.
"
Roztwory z nanomuszelkami
© Corey Radloff W bieżącym roku najprawdopodobniej rozpoczną się testy kliniczne nowoczesnych metod leczenia nowotworów, bazujących na nanotechnologii. Nieinwazyjne techniki leczenia guzów nowotworowych mogą, o ile testy wykażą ich skuteczność, zastąpić w przyszłości chirurgię i chemioterapię.

Naukowcy mają nadzieję, że nowe metody nie tylko będą miały mniej efektów ubocznych, ale pozwolą zwalczyć nawet te guzy, które obecnie nie poddają się leczeniu lub są niemożliwe do chirurgicznego usunięcia.

Jedną z nowych metod jest wykorzystanie nanocząstek pokrytych złotem. Takie cząsteczki, nazywane nanomuszelkami, przenikałyby do komórek nowotworowych. Następnie za pomocą światła podczerwonego byłyby podgrzewane tak, że zabijałyby chore komórki. Jako że nanocząstki rozpraszają światło, można by ich użyć do obrazowania guzów.

Nad podobnymi technikami prowadzi prace kilka grup naukowców.

Jednak osobami, które umożliwiły prowadzenie takich prac są Naomi Halas i Jennifer West. Przed 10 laty obie panie profesor pracujące na Rice University, opracowały metodę produkcji niewielkich baniek ze złota (w przypadku leczenia raka są to szklane kule pokryte złotem), których średnica wynosi około 100 nanometrów. Są więc wystarczająco małe, by krążyć we krwi i docierać wraz z nią do komórek rakowych, w których powoli się akumulują.

Halas i West zdołały tak zmienić nanocząstki, że absorbują one specyficzną długość fali świetlnej. Do leczenia nowotworów wybrały światło podczerwone. Guzy można oświetlać przez skórę lub za pomocą wprowadzanego, np. do płuc, światłowodu. Cząstki absorbując energię świetlną rozgrzewają się, niszcząc komórkę.

Przeprowadzano również eksperymenty z użyciem nanocząstek pokrytych przeciwciałami, które zwalczały raka piersi.

Testy na zwierzętach wykazały, że metoda jest w 100% skuteczna, a nanocząstki nie są toksyczne. Organizm jest w stanie pozbyć się ich przez układ moczowy w ciągu kilku tygodni.

Mariusz Błoński
źródło: Technology Review
"
Data: 24 Sierpień 2008, 15:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 250